Czym zajmują się fundacje?

Każdy z nas słyszał o działających organizacjach pozarządowych takich jak fundacje oraz zapewne wsparł ich działalność w jakiś sposób. Fundacje działają na rzecz określonego celu-nie zysku oraz posiadają kapitał, który przeznaczony jest na ten cel. Każda osoba fizyczna lub prawna ma możliwość założenia fundacji oraz prowadzenia jej.

Organizacja pozarządowa musi spełniać jednak określony cel, który będzie społecznie i gospodarczo użyteczny, a może dotyczyć on:

  • rozwoju gospodarki
  • promocji kultury
  • pomocy osobom potrzebującym
  • pomocy zwierzętom

Pomimo faktu, że fundacja nie działa na rzecz zysku, może prowadzić działalność gospodarczą, z której dochody musi przeznaczać na realizowanie celów statutowych. Taka fundacja może zatrudniać pracowników na etat, jednak w większości przypadków osoby pracują tam charytatywnie.

Fundacja nie może istnieć bez kapitału, który zakładając organizację wnoszą fundatorzy. Kwota przeznaczana na realizację celów określana jest w akcie fundacyjnym, a jej wysokość nie jest z góry określona. Przyjmuje się jednak, że nie jest niższa niż 1 000 zł.

Aby fundacja mogła spełniać swoje cele potrzebne są środki. Większość z nich pozyskiwana jest od fundatorów, natomiast reszta zdobywana jest podczas różnych działań lub z charytatywnej pomocy.

Nasze biuro pomaga w przeprowadzeniu całościowego procesu rejestracji fundacji. Specjaliści zajmują się wszelkimi formalnościami, składają odpowiednie dokumenty, monitorują sprawę oraz informują o postępach zakładania. Zapraszamy do kontaktu i poznania pełnej oferty.

12 398 43 58   biuro@zalozeniefundacji.pl


×
Zamów rozmowę

Rejestracja fundacji od 3800zł netto
Usługa rejestracji fundacji wyceniana jest indywidualnie po zapoznaniu się z oczekiwaniami Klienta oraz posiadaną dokumentacją.
Zamów rozmowę