Koszt założenia fundacji

Rejestracja fundacji to względnie długotrwały proces, który pociąga za sobą pewne koszty. Koszty zakładania fundacji są oczywiście obowiązkowe i uwarunkowane są tym, czy fundacja będzie dodatkowo prowadziła działalność gospodarczą, czy też nie.

Opłata za rejestrację fundacji bez prowadzenia działalności.

Pierwotnie należy uiścić opłatę w wysokości 250 zł za wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, później natomiast jest możliwość złożenia wniosku o zwolnienie z tej opłaty za wpis.

Opłata za rejestrację fundacji przy jednoczesnej rejestracji prowadzenia działalności gospodarczej.

W takim przypadku koszt wpisu do rejestru przedsiębiorców KRS wynosi 500 zł. Dodatkowo należy zapłacić 100 zł, za obowiązkowe ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Łączna kwota założenia fundacji zamierzającej prowadzić działalność to 600 zł.

Warto od razu zdecydować, czy fundacja będzie prowadziła działalność, ponieważ, jeśli po jakimś czasie będą Państwo chcieli wpisać zarejestrowaną już fundację do KRS, to mimo poprzedniej wpłaty w wysokości 250 zł, trzeba będzie zapłacić dodatkowe 600 zł.

Zatem za ten sam proces można zapłacić 600 zł lub 850 zł, w zależności od tego, kiedy podejmie się decyzje o jednoczesnym prowadzeniu działalności w fundacji.

Nasze biuro pomaga w przeprowadzeniu całościowego procesu rejestracji. Specjaliści zajmują się wszelkimi formalnościami, składają odpowiednie dokumenty, monitorują sprawę oraz informują o postępach zakładania. Zapraszamy do kontaktu i poznania pełnej oferty.